Apartmán Selský Dvůr

Selský Dvůr v Moravské Huzové je místem, kde se můžete ubytovat na pracovní pobyt, ale také zde můžete trávit svou dovolenou. Kouzelné místo, kde se vrátíte v čase a zažijete tu spoustu zážitků. Vítány jsou především rodiny s dětmi, ale také cyklisti, kterým je k dispozici přístavek na kola a všichni, kteří mají rádi klid a soužití se zvířaty. Dům je vybaven repasovaným nábytkem, zachovaná byla stará kachlová kamna, vchodové dveře, obložky a sýpka.

Ke dvoru náleží kachní a drůbeží farmička, zobrazující život od líhnutí až po dospělé jedince. Součástí farmičky je i drobné ptactvo. Dětem nabízíme možnost krmení zvířat, sběr vajíček.

Kouzelné místo v srdci Moravy

V objektu Selského Dvora se nachází samotné ubytování – budova A a budova B, stodola, přístavky pro uskladnění kol, terasy s grilem, parkoviště ve dvoře i před objektem. Okolí Dvora tvoří výběhy pro zvířectvo, záhon s levandulemi, tulipány a medonosnými krokusy. Selský Dvůr je uzavřen zdí, která nabízí dostatečné soukromí a mnoho našich návštěvníků nám potvrdilo, že zde našlo hledaný klid a soukromí, i přesto, že se ubytování nachází uprostřed zástavby.

Na Selském Dvoře je ubytování dvojího druhu: Budova A – retro ubytování, kde najdete dva pokoje dvoulůžkové a jeden pokoj rodinný se šesti postelemi, herna pro děti se šachovým stolem, obývací pokoj a kuchyň, terasa s grilem. Budova B, která disponuje dvěma ložnicemi, obývacím pokojem, kuchyní a terasou s grilem. Každá tato terasa nabízí soukromí, protože jsou odkloněny na jinou stranu. Selský Dvůr nabízí domácí vejce, pečivo, marmelády, ze kterých si můžete udělat výborné snídaňové menu.

Něco málo z historie vily

V roce 1881 byl poprvé zaevidován pozemek v knize vlastnictví s majiteli Josef a Agnes Wiedermann. Vznikla zde zahrada a stodola pro dobytek. V roce 1882 koupili pozemek manželé Viktorin a Jana Vychodil.

13. ledna 1893 dle notářského zápisu získává vlastnictví Justina Vychodilová, která 10. července daruje polovinu pozemku a stodoly svému snoubenci Josefu Chudému, kterého si 14. června 1893 vzala za manžela a přijala jméno Justina Chudá.

20. června 1909 byl dostavěn dům s č.p. 73, který byl v listopadu téhož roku přečíslen na č.p. 80.

13. října 1937 dle notářského spisu nabyla dům rodina Chudých. Manželé vybudovali další chlévy pro dobytek. Později tyto chlévy přebudovali na další dům, ve kterém bydlel jejich syn s manželkou.

16. září 2008 dle notářského zápisu nabyl vlastnictví jejich syn Vojtěch.

11. května 2016 koupili dům manželé Marcela a Tomáš Vychodilovi, kteří provedli rozsáhlou rekonstrukci obou domů, kterou ukončili v roce 2019 a tento rok otevřeli veřejnosti budovu A.

V roce 2021 byla provedena další rekonstrukce a na sklonku roku byla otevřena budova B.

A co nás čeká v roce 2022?

Bude toho hodně! Plánujeme opravit chátrající zeď na dvoře u zvířat, postavit nový kurník, sklad pro krmiva, garáže, vznikne nové oplocení zvířat, postavíme nová snášedla a ubikace. Ovšem největší investicí bude nová střecha a nadstavba na budově B.

Od roku 2022 má pronajatý areál KRYSTOMA s.r.o., která vznikla 3.1.2022 a pokračuje v práci manželů Vychodilových….

© 2024 Selsky Dvůr | GDPR a cookies | Obchodní podmínky | Ceník